Şimdi yükleniyor

24 İnç M3 iMac ile Uygulamalı Çalışma

24 İnç M3 iMac ile Uygulamalı Çalışma

Ekim ayında Apple, iMac ve MacBook Pro’yu güncelledi ve 3 nanometre işlemcili ilk M3 yongalarını tanıttı. M3 Pro’lu MacBook Pro ve M3 Max’li MacBook Pro’yu zaten inceledik, şimdi ise M3 inceleme serimizi iMac ile tamamlıyoruz.

Eğer M1 iMac sahibiyseniz, eski model ile M3 çipli yeni model arasında herhangi bir fiziksel fark görmeyeceksiniz. Apple tasarım veya renklerde güncelleme yapmadı. İnce tasarım, 24 inç Retina ekran, altı hoparlörlü ses sistemi ve yedi iki tonlu renk seçeneğiyle her şey aynı.

Farklılık iç bileşenlerde. M1’den M3’e geçiş, CPU ve GPU hızları açısından büyük bir güncellemedir. 3 nanometre süreç üzerine inşa edilen M3 çipi, önemli GPU iyileştirmelerine sahip.

M3 çipi, GPU performansı açısından M1 çipinden 2,5 kat daha hızlı ve oyun, 3D oluşturma, video düzenleme gibi görevler için daha iyidir. CPU tarafında, performans çekirdekleri M1’deki performans çekirdeklerinden yüzde 30’a kadar daha hızlı, verimlilik çekirdekleri ise yüzde 50’ye kadar daha hızlı. M3, genel olarak yaklaşık yüzde 20 daha hızlıdır.

Gerçek dünya performansı açısından M1 ile M3 arasında belirgin bir fark vardır. Günlük görevler için bir masaüstü Mac’e ihtiyacınız varsa, M3 iMac sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Eğer Apple’ın silikonlu daha büyük bir iMac’i bekliyorsanız, beklemeniz gerektiğini düşünmüyorlar. Apple, 27 inç iMac için planlarının olmadığını doğruladı. Ancak, 30 inç civarında bir ekrana sahip bir iMac söylentileri var, ancak çıkış tarihi belirsiz ve en az bir veya iki yıl uzak gibi görünüyor.

M3 iMac hakkındaki düşüncelerinizi bize aşağıdaki yorumlarda bildirin.

Kaynak: MacRumors

Share this content:

You May Have Missed