Şimdi yükleniyor

Apple Vision Pro Şimdi Ön Siparişe Açıldı

Apple Vision Pro Şimdi Ön Siparişe Açıldı

Apple, şirketin ilk mekansal bilgi işlem cihazı olan Apple Vision Pro için şimdi ön siparişleri almaya başladı. Siparişler ABD’deki online mağazada aktif durumda ve Vision Pro şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır.

Apple Store uygulaması, iPhone veya iPad üzerindeki Face ID’ye sahip olanlar için Vision Pro’yu sipariş etmenin en iyi yoludur. Sipariş süreci, her kullanıcı için doğru boyutta Light Seal ve baş bandını belirlemek için bir yüz taraması gerektirir. Aksesuarların Vision Pro’nun amaçlandığı gibi çalışabilmesi için doğru boyutta olmaları gerekir.

Gözlük kullanan müşteriler, başlangıçta ZEISS lenslerini sipariş etmek için bir ABD göz bakım uzmanından geçerli, süresi dolmamış bir reçeteyi sunmalıdır, ancak bu işlem sipariş sürecinden sonra da yapılabilir.

Fiyat ve Özellikler:

3,500 dolar fiyatla satılan Vision Pro, laminat cam ön yüzeyi olan bir alüminyum alaşımlı çerçeveye sahiptir ve 23 milyon piksel içeren iki adet 4K mikro OLED ekranla donatılmıştır. Daha bir düzineden fazla kamera, göz hareketlerini takip etmekten el jestlerini kaydetmeye, kullanıcının etrafındaki alanı haritalamak için bir kontrol yöntemi olarak her şeyi yapar.

Yumuşak, uyumlu bir Light Seal çerçeveye manyetik olarak bağlanır ve kullanıcının yüzüne uyum sağlayarak çevresel ışığı engeller; bununla birlikte biri Solo Knit Band ve diğeri Dual Loop Band olmak üzere iki bant gelir. Solo Knit Band, esnek bir örgü malzemeden yapılmıştır, Dual Loop Band ise daha iyi ağırlık dağılımı için başın üstünden geçen ek bir kayışa sahiptir.

İşlevselliği ve Dayanıklılığı:

Karma gerçeklik başlığı olarak Vision Pro, gerçek dünya üzerine eklenmiş artırılmış gerçeklik içeriğini veya tamamen sanal olan içerikleri gösterebilmektedir. Cihazın yan tarafındaki bir Dijital Crown, içine dalma düzeyini kontrol eder. Vision Pro, visionOS’u çalıştırır ve ayrı bir App Store’a sahiptir. Ayrıca bir Mac’e bağlanarak bir ekran olarak kullanılabilir ve klavye ve fare ile kullanılabilir. Apple, Vision Pro’da bir M2 çipi kullanıyor, 8 çekirdekli bir CPU ve 10 çekirdekli bir GPU’ya sahiptir ve kameralar, sensörler ve mikrofonlardan gelen bilgileri yorumlamakla görevli ikinci bir R1 çipine sahiptir.

Dahil edilen harici pil paketi ile Vision Pro, 2.5 saat kadar dayanabilir, ancak tüm gün kullanım için takılı kalabilir.

Lansman ve Satış:

Söylentilere göre, Apple, cihazın ilk lansmanı için sınırlı sayıda Vision Pro başlık üretti ve birimlerin tükeneceği tahmin ediliyor. Vision Pro’ya sahip olmak isteyenler hemen ön sipariş vermeyi planlamalıdır.

Vision Pro, 2 Şubat Cuma günü piyasaya sürülecek ve ön siparişler o gün teslim edilecektir. Ayrıca, o zaman mağazadan alımlar için de birimler bulunabilir, ancak her mağazanın kaç adet kulaklık alacağı bilinmemektedir.

Kaynak: MacRumors

Share this content:

You May Have Missed