Şimdi yükleniyor

Bir AirPods firmware güncellemesi daha var. Ve hayır, bu güncellemenin içeriğini bilmiyoruz.

Bir AirPods firmware güncellemesi daha var. Ve hayır, bu güncellemenin içeriğini bilmiyoruz.

Apple Çarşamba günü başka bir AirPods firmware güncelleme sundu ve yine içerdiği değişikliklere dair hiçbir ayrıntı vermedi.

2021 yılında çıkan 3. nesil AirPods için olan 6A321 yazılım sürümü, Apple’ın AirPods firmware güncelleme sayfasında genellikle yaygın bir şekilde kullanılan “Hata düzeltmeleri ve diğer iyileştirmeler” ifadesiyle açıklanmıştır. Birkaç güncelleme öncesinde meslektaşım Jason’ın belirttiği gibi, Apple genellikle bu dil kullanır, hatta güncelleme sadece hata düzeltmelerini içeriyorsa bile “diğer iyileştirmeler” ifadesini kullanır.

Gerçekten de, sayfadaki 14 güncelleme notundan 12’si sadece “Hata düzeltmeleri ve diğer iyileştirmeler” der. Örneğin iOS 17.2’nin güvenlik içeriği hakkında bulabileceğiniz kapsamlı güncelleme notlarıyla karşılaştırıldığında, bu fark belirgindir.

Yani, Apple’ın hangi hataları düzeltmeye karar verdiğini bilmiyoruz. Ancak iOS 17 döngüsü, alışılagelenden daha fazla güncelleme gördü: iOS 17’nin Eylül’de çıkmasından bu yana toplamda altı iOS 16 için karşılaştırıldığında yedi yazılım güncellemesine ulaştık. En son yazılımın olağanüstü derecede hatalı olması muhtemeldir.

iOS ve diğer Apple işletim sistemlerinin aksine, AirPods’larınızı yeni bir firmware’e yükseltmezsiniz. Bunun yerine, AirPods’lar şarj kutularında ve şarj ediliyorlarsa gelecekteki belirsiz bir noktada otomatik olarak yüklenir. AirPods’larınızın hangi firmware sürümünü çalıştırdığını merak ediyorsanız, Ayarlar uygulamasını açın, bağlı AirPods’ları seçin, Hakkında bölümüne gidin ve Sürümü kontrol edin. Bu bilgiyi Genel > Hakkında > AirPods bölümünde de bulabilirsiniz.

Kaynak: MacWorld

Share this content:

You May Have Missed