Şimdi yükleniyor

Eğer bir iPhone 7 sahibiyseniz, Apple size para gönderebilir.

Eğer bir iPhone 7 sahibiyseniz, Apple size para gönderebilir.

iPhone 7, ilk defa ses jakı olmadan gelen ilk iPhone olarak bilinir. Şimdi ise ABD’deki kullanıcılarına nakit ödeme yapma konusunda bilinir hale geldi. Apple, bir toplu dava anlaşması kapsamında bir uzlaşmaya vardı ve iPhone 7 sahiplerine ödenecek olan 35 milyon dolarlık bir fonu kabul etti.

Dava (Tabak, et al. v. Apple Inc., Dava No. 4:19-cv-02455; Kuzey Kaliforniya Bölgesi Federal Mahkemesi), iPhone 7 ve 7 Plus’ın ses IC çipinde sorun yaşadığını, bunun da ses sorunlarına neden olduğunu iddia etti. Anlaşmanın bir parçası olarak, Apple herhangi bir hata kabul etmiyor veya telefonların bu tür sorunlara sahip olduğunu reddediyor.

Uzlaşma web sitesine göre, ödeme hakkına sahip olan iPhone 7 sahipleri, “Uzlaşma Sınıfı”nın bir parçası olmalıdır; yani ya iPhone 7 sesi ile ilgili bir şikayette bulundunuz ya da uzlaşma kapsamında olan bir değişim veya onarım için Apple’a ödeme yaptınız. Uygun olup olmadığınızı kontrol etmek için bir SSS’yi inceleyebilirsiniz.

Eğer Apple’a bir değişim veya onarım için ödeme yaptıysanız, en az 50 dolar veya maksimum 349 dolar alacaksınız. Apple’a şikayette bulunduysanız ancak bir değişim veya onarım için ödeme yapmadıysanız, 125 dolar alabilirsiniz.

Ödeme hakkına sahip olanlara e-postalar ve kartpostallar gönderilmektedir. Ödeme almak istiyorsanız, 3 Haziran 2024 tarihine kadar bir yanıt vermeniz gerekmektedir; ödeme, elektronik çek, ACH transferi veya fiziksel çek ile dağıtılacaktır. Ödemenin dağıtımı için bir e-posta adresi, banka bilgisi veya posta adresi sağlanmalıdır. Bildirim alan herkes, uzlaşma için Seçim Ödeme web sitesinde bilgilerini gönderebilir.

Bu uzlaşma, üç yıl önce iPhone 7’nin yavaşlatılmasıyla ilgili yapılan bir toplu dava sonrasında geldi, aynı zamanda iPhone 6 ve iPhone SE (1. nesil) de dahil oldu. O dava, Apple’ın etkilenen iPhone sahiplerine her biri için 25 dolar ödeyen 500 milyon dolarlık bir uzlaşma fonu oluşturmasına yol açtı.

Kaynak: MacWorld

Share this content:

You May Have Missed