Şimdi yükleniyor

iPhone 16 Yakalama Düğmesi

iPhone 16 Yakalama Düğmesi

“Apple, Eylül ayında ilk kez duyurduğumuz gibi, iPhone 16 modellerine yeni bir “Yakalama Düğmesi” eklemeyi planlıyor. Ek düğme hakkındaki haberler ilk çıktığında, başlangıçta bunun amacı belirsizdi. Ancak adı, Bloomberg’in Mark Gurman tarafından Aralık ayında doğrulanan şekilde, bu düğmenin video çekimi için kullanılacağına dair bazı ipuçları veriyordu.

Yakalama Düğmesi ile iPhone 16

The Information, Yakalama Düğmesi’nin işlevine dair birkaç yeni detayı paylaştı ve bunlar arasında desteklenen bazı jestler bulunuyor. Site, düğmenin kapasitif olmadığını, ancak mekanik olduğunu belirtiyor ve basınç ile dokunmaya tepki vereceğini ekliyor.

iPhone kullanıcıları, bu düğme üzerinde sola ve sağa kaydırarak yakınlaşıp uzaklaşabilecek, hafif bir dokunuşla odaklanabilecek ve daha güçlü bir basınçla kayıt başlatabilecekler.

Apple, Yakalama Düğmesi’ni iPhone’un sağ tarafına, Güç düğmesinin altına yerleştirmeyi planlıyor. Bu konum, iPhone yatay olarak tutulduğunda parmak erişimi için ideal olacak. Şu anda bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde mmWave anteninin bulunduğu konum, ancak ek düğme eklenince anten cihazın sol tarafına taşınacak.

The Information’a göre, Apple, bu yeni düğmenin iPhone 16 serisi için önemli bir satış noktası olacağını düşünüyor ve iPhone’u yatay video çekimi için bir kamera alternatifi olarak daha da ileriye taşımak amacıyla tanıtılıyor.

Apple, henüz iPhone 16’nın tasarımını kesinleştirmediği için, düğmenin işlevi ve tasarımının gelecekte değişebileceği bir aşamada olduğunu belirtiyor.”

Kaynak: MacRumors

Share this content:

You May Have Missed