Şimdi yükleniyor

Vision Pro Başlık Ön Siparişleri Öncesi Apple Mağazası Kapalı

Vision Pro Başlık Ön Siparişleri Öncesi Apple Mağazası Kapalı

“Apple’ın online mağazası, ABD’de Vision Pro ön siparişleri öncesi kapatıldı. Siparişlerin, Cuma günü 2 Şubat’ta resmi lansmanı öncesinde Pasifik Saati’ne göre 5:00’te başlaması planlanıyor. Apple Vision Satışa Çıkıyor.

Apple Vision Pro, şirketin karma gerçeklik veya “mekansal bilgi işlem” olarak adlandırdığı alana yönelik ilk adımıdır. Cihaz, on yılı aşkın bir süredir geliştiriliyor ve etrafınızdaki dünyaya eklenmiş gerçeklik içeriğini görüntülemesine ve tamamen sanal içerik sunarak sizi içine çeken eğlence ve oyun deneyimleri yaşatmasına olanak tanıyan sofistike teknolojilere sahiptir.

3,499 dolardan başlayan giyilebilir kulaklık cihazı, her bir göze 4K’dan fazla çözünürlük sunan iki mikro-OLED ekran içerir ve gözlerinizin bir görüntüsünü yansıtan EyeSight adlı harici bir ekran içerir, böylece insanlar kulaklığı içsel bir modda mı kullanıp kullanmadığınızı veya etrafınızdakileri görebilip göremediğinizi anlayabilir. Gözlük kullananlar için kulaklığın lenslerine manyetik olarak takılabilen özel reçete Zeiss Optik Eklemeleri (149 $) ve opsiyonel okuyucular (99 $) bulunmaktadır.

Cihaz, el jestlerini izlemek ve dış ortamı haritalandırmak için bir dizi sensör ve kamera içerir, ve kulaklığın her iki yanında hoparlörler bulunmaktadır. Vision Pro, bir M2 işlemci ve bu sensörlerden gelen bilgileri işlemeye adanmış ayrı bir R1 işlemci tarafından güçlendirilmektedir. Ayrıca, kutuda harici bir pil paketi bulunmaktadır.

Apple Vision Pro Ön Siparişi: Bilmeniz Gerekenler Analiste göre, Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple, cihazın 2 Şubat lansmanı için 60.000 ila 80.000 Vision Pro birimi üretmeyi planlıyor. Gönderinin küçük boyutu nedeniyle, Kuo, Vision Pro’nun “çıkıştan hemen sonra tükeneceğine” inanıyor. Apple Vision Satışa Çıkıyor.

Siparişler şu anda sadece ABD ile sınırlıdır, ancak Apple’ın Vision Pro kulaklığını Haziran 2024’teki WWDC öncesinde ABD dışında da piyasaya sürmesi muhtemeldir. Kanada ve Birleşik Krallık, kulaklığın mevcut olacağı ilk iki diğer ülke olarak gösterilmektedir.”

Kaynak: MacRumors

Share this content:

You May Have Missed